info@mixfix.ee    +372 56653550

Kodu loomine

Millest peaks alustama oma kodu rajamist?

Oma maja ehituse planeerimine on oluline samm, mis nõuab põhjalikku eeltööd. Kas juhtida ehitust ise või tellida võtmed kätte lahendust ehitusfirmast? Kas esmalt tuleks hankida krunt või alustada maja projekti koostamisest?

Eelarve planeerimine ja krundi valimine

Oma maja ehitamise esimese etapina soovitame välja selgitada, millised on teie finantsilised võimalused maja ehitada. Kõigepealt tuleks ühendust võtta pangaga ja konsulteerida laenuhalduriga, kes aitab teil paika panna üldise eelarve maja ehitamiseks. Ühtlasi tuleks otsustada, kuhu te soovite maja ehitada ning valida välja sobiv krunt. Krundi valikul tuleb arvestada, kas antud krundil on piiranguid maja ehitamise, materjalide või soovitava stiili osas. Parim variant on osta detailplaneeringu ja liitumistega krunt.

Maja arhitektuur ja ruumilahendus

Pärast eelarve paika panemist ning sobiva krundi valimist võib alustada maja kujundamisega. Tuleks mõelda selle peale, millised funktsioone teie tulevane kodu täitma peaks, mitu inimest majas elama hakkavad ning milline on nende inimeste elustiil. Erinevate arhitektuuriliste lahenduste kaudu on võimalik ära kasutada ümbritsevat looduskeskkonda ja päikesevalgust. Ruumiplaneering peaks olema kooskõlas elanike soovide ja vajadustega. Oluline on mõelda, millest eesmärki mingi ruum täita võiks (magamistuba, vannituba, elutuba, köök, kabinet) ning millised abiruumid (garderoob, saun, garaaž, terrass, rõdu) võiksid majas olla. Võimalik on luua endale täiesti individuaalne unistuste kodu või valida mõne olemasoleva ESTPANELi projekti seast endale sobiva planeeringuga lahendus.

Projekteerimine ja dokumentatsiooni hankimine

Ehitusprojekte on võimalik tellida erinevas järgus, alates majakarbist võtmed kätte lahendusteni. Kõige lihtsam ja mugavam on tellida põhjalik ehitusprojekt, mis sisaldab ka ehituse eriosade projekti (vesi, kanalisatsioon, elekter, küttesüsteem, ventilatsioon, siseviimistlus, jne). Põhjaliku projekti alusel on meil võimalik teha kliendile konkreetne hinnapakkumine. Lisaks projekti koostamisele võime koostöös arhitektiga aidata ehituseks vajalike dokumentide hankimisega (ehitusluba, kaeveluba, jne). Samuti dokumenteerime vastavalt ehitusseadusele kõiki ehitusluba nõudvaid ehitus- ja remonditöid.

Hoone tootmine ja vundamendi ehitamine

Tulenevalt ehitusprojekti mahust ja raskusastmest võtab puitmaja elementide tootmine tehases aega 1–3 nädalat. Paralleelselt maja elementide tootmisega on võimalik paigaldada maasisesed kommunaalühendused ning ehitada majale vundament. Elementmajade puhul on positiivne asjaolu, et vundamendi liik ei ole määrav, mis lubab elementmaju püstitada nii lint- kui ka plaatvundamendi peale.

Elementmaja paigaldamine ja viimistlemine

Elementmaja paigaldamine toimub kiiresti. Väiksema hoone puhul võtab maja püstitamine aega kuni 7 päeva. Selle aja jooksul paigaldatakse majale aknad, välisuksed ja katus, mis muudab hoone lühikese ajaga ilmastikukindlaks ning lubab tegelema hakata hoone sisetöödega. Olenevalt objekti suurusest võtab siseviimistlus ning kanalisatsiooni, elektri ja küttesüsteemi paigaldus aega 1–4 kuud.

Kasutusloa taotlemine ja võtmete üle andmine

Meie viimaseks ülesandeks on teile võtmed üle anda. Kokkuleppel võime aidata hoone kasutusloa taotlemiseks vajalike dokumentide vormistamisega.

VÕTA ÜHENDUST